نرخ قیمت لمینت دندان به روز چقدر است و وابسته به چه شرایطی است ؟ لمینت دندان برای ایجاد جذابیت بیشتر دندان ها استفاده می شود که معمولا از هزینه بالایی برخوردار است. با این حال در برخی از مراکز و کلینیک های دندانپزشکی، می توان لیمنت دندان را با تعرفه‌ مناسب‌تری انجام داد؛ اما باید توجه داشت که به کیفیت کار لطمه وارد نشود. ما قصد داریم در این مقاله به طور کامل درباره لمینت دندان و همچنین قیمت لمینت دندان به روز صحبت کنیم.

وظیفه لمینت دندان

لمینت دندان از ماده همرنگ دندان ساخته شده است که برای اصلاح شکل رنگ دندان، اندازه دندان، از بین بردن فاصله بین دندان ها و بهبود ظاهر درمان دندان های شکسته استفاده می شود. لمینت دندان از دو نوع لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی ساخته شده است که از لایه همرنگ با دندان ها برای اصلاح رنگ و شکل دندان استفاده می شود. امروز لمینت از روش های ترمیم اصلی دندانپزشکی است. شما می توانید رنگ لمینت دندان را با سلیقه خود و بر اساس رنگ دندان خود انتخاب کنید که هرکدام از تعرفه قیمتی متفاوتی برخوردار هستند.

نصب لمینت دندان

برای نصب لمینت بر روی دندان باید وضعیت فک و لثه مطلوب باشد. وضعیت فک و لثه را دکتر متخصص تشخیص می دهد که آیا بیمار از شرایط مناسبی برای لمینت دندان برخوردار است یا نه. اگر بیمار دارای ناهنجاری های فکی و یا مشکلات مربوط به دندان باشد، برای انجام لمینت دندان مناسب نیست. معمولا لمینت دندان طی دو مرحله صورت می گیرد. متخصص در جلسه اول تراش بسیار کوچک بر روی دندان‌ها انجام می دهند که هیچ گونه آسیبی به بافت دندان وارد نمی کند و بعد از آن قالب گیری  انجام می شود.

برای ساخته شدن لمینت نیاز به صرف زمان زیادی است؛ زیرا این لمینت ها مخصوص هر کدام از دندان ها ساخته می شود تا شباهت بسیاری به دندان طبیعی داشته باشد. پوسته خیلی نازکی از جنس سرامیک به وجود می آید. لمینت پس از ساخته شدن با استفاده از چسب های ویژه و مقاوم توسط اشعه بر روی دندان ها نصب می شود.

قیمت لمینت دندان به روز

اقدامات لازم پس از نصب لمینت دندان

بعد از پایان انجام لمینت دندان، هر فرد باید نکات و مسائل بهداشتی دهان و دندان را رعایت کند و از ضربه و یا فشار بیش از اندازه به دندان و دهان خود جلوگیری کند. عموما توصیه می شود هر نیمسال یکبار به کلینیک دندانپزشکی، جهت چکاپ دندان مراجعه شود. از مهمترین مزیت های لمینت این است که شما می توانید با خیال راحت غذا بخورید. به همین جهت است که امروزه لمینت دندان به یکی از بهترین درمان های زیبایی تبدیل شده است.

در صورت عدم مراقبت از لمینت دندان، لمینت دندان باعث چه مشکلاتی می شود؟

اگر به لمینت دندان فشار وارد شود باعث شکستگی لمینت شده و یا به بافت دندان آسیب وارد می شود. اگر به دلیل مصرف مواد غذایی رنگی مختلف بر روی لمینت ها رنگ ایجاد شود و یا با تغییر رنگ روبرو شود. امکان تعویض لمینت دندان وجود دارد و می‌تواند با یک پالایش به شکل ابتدایی برگردد و شفافیت خود را به دست آورد.

در بعضی از مواقع فشار بر روی لمینت ها باعث جدا شدن آن ها از دندان می شود که می توان با مراجعه به متخصص، مجدد لمینت را به دندان چسباند. درصورتی که پس از نصب لمینت هر گونه عفونتی در لثه های شما ایجاد شد، سریعا به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لمینت دندان به روز

قیمت لمینت دندان به روز تحت تاثیر عوامل متفاوتی همچون محل کلینیک، رتبه علمی و تخصصی دندانپزشک و هزینه مواد اولیه است. مهم ترین عامل در تعیین هزینه لمینت دندان، نوع و جنس روکشی است که بر روی دندان ها نصب می شود. لمینت های دندان پس از چندین سال نیاز به ترمیم دارند.

موارد مهم برای انتخاب لمینت مناسب

از جمله مواردی که در هنگام انتخاب لمینت دندان باید به آن توجه داشت این است که اگر شما در سی سالگی برای نصب لمینت دندان اقدام کنید، نیاز خواهید داشت که شش بار دیگر روکش لمینت خود را عوض کنید. نکته حائز اهمیت این است که تعرفه ترمیم و تعویض روکش های دندان با هزینه اولیه یکسان است و مدت زمان ترمیم حدود دو جلسه است. بهترین راه برای کاهش هزینه های لمینت دندان مراقبت از دندان هاست تا آسیبی نبینند.

هزینه های لیمنت دندان

بیمار می تواند با توجه به لبخند خود فقط شش دندان جلو را لمینت کند که در کاهش هزینه‌های لمینت‌ دندان بیمار بسیار موثر است. البته با توجه به تعرفه های بالای این نوع از لمینت های زیبایی، شما می توانید با استفاده از پرداخت اقساطی و یا عضویت در کلینیک های تخصصی دندانپزشکی هزینه های لمینت دندان را ماهانه پرداخت کنید.

تعرفه های جانبی لمینت دندان

در گذر زمان امکان دارد تغییراتی در لمینت دندان شما به وجود آید که باعث افزایش بیشتر هزینه های لمینت شما خواهد شد. هزینه ویزیت دندانپزشک، دستمزد و عکس از دندان ها از دیگر مبالغی است که می تواند به هزینه ارتودنسی شما اضافه شود. باید آگاه باشید که حدوداً هیچ کدام از بیمه‌ها هزینه های لمینت دندان را بر عهده نخواهد گرفت.

قیمت لمینت دندان به روز

تاثیر میزان تراش دندان بر هزینه لمینت دندان

در لمینت های سرامیکی برعکس لمینت های قدیمی، دندان ها به میزان تراش بیشتری نیاز دارند. دندانپزشکان می تواند شکل و فرم لبخند را پیش از عمل برای شما با استفاده از نرم افزار ها نمایش دهند. در انتخاب نوع لمینت باید دقت شود؛ زیرا به هر میزانی که هزینه تراش دندان طولانی تر شود در نتیجه تعرفه لمینت دندان افزایش پیدا می کند و قیمت تمام شده لمینت دندان نیز افزایش پیدا می کند.

نازکی لمینت و اثر آن بر هزینه های جانبی

نازکی لمینت به اندازه یک ورق کاغذ است که از دندان ها حفاظت می کند و باعث زیبایی دندان و صورت می شود. هرچه نازکی لمینت دندان کمتر باشد، امکان شکستگی آنها بالا می رود و در نتیجه هزینه های تعمیر و یا جایگزینی آن نیز بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید…