اگر شما هم به دنبال لمینت دندان اقساطی هستید ، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

با توجه به هزینه های گزاف دندانپزشکی و عدم پوشش بیمه ها به تازگی لمینت دندان های اقساطی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و استقبال مردم از این نوع از خدمات باعث گرایش کلینیک دندانپزشکی و مراکز درمانی به پرداخت اقساطی هزینه های لمینت می شود.

لمینت دندان اقساطی

لمینت دندان روکش ظریفی است که با توجه به فرم و شکل دندان ها افراد ایجاد می شود. هدف از لمینت دندان تغییر رنگ، شکل و افزایش زیبایی دندان های شما است. این روکش از جنس سرامیک بوده و برای قرارگیری آن بر روی دندان ها نیاز به تراشیدن بخشی از دندان است تا لمینت دندان بر روی دندان ها قرار بگیرد.

اگر در شرایطی قرار دارید که امکان بازپرداخت تمام هزینه های لیمنت و درمان دندان های خود را ندارید، می توانید با مراجعه به کلنیک ها، بخشی از هزینه لمینت درمانی را از شما دریافت کنند و شما مابقی آن را به صورت ماهانه از حسابتان برداشت کنید. در این نوع از پرداخت، تمام هزینه ی درمان به صورت کامل پرداخت نمی شود.

لمینت دندان اقساطی

لمینت دندان اقساطی

مراحل انجام لمینت دندان اقساطی:

اولین کار برای نصب لمینت در دهان بیمار، تراشیدن مقدار کمی از میانی دندان های بیمار است. سپس از دندان قالب گیری می شود و پس از ساخت آن دندانپزشک یک روکش موقتی بر روی دندان های بیمار قرار می دهد. بعد از ساخت، دندانپزشک لمینت را با استفاده از چسب های مخصوص بر روی دندان های بیمار قرار می دهد. توجه داشته باشید که نوع این چسب ها و تعداد مراجعات شما به کلنیک دکتر بر قیمت اقساطی شما اثرگذار خواهد بود.

مدت زمان کارایی لمینت دندان:

نکته ای که پیش از نصب لمینت دندان باید از آن آگاهی داشته باشید این است که طول عمر و مدت کارایی لمینت دندان همیشگی نیست و تاریخ انقضا دارد. معمولا مدت زمان آن بسته به عواملی همچون میزان توجه به سلامتی دهان و دندان متفاوت است.

نمی توان زمان دقیقی برای لمینت دندان مشخص کرد اما اگر لمینت دندان به شکل صحیح توسط متخصص ماهر نصب شود و فرد نیز به رعایت این موارد بپردازد، بین 15 الی 20 سال عمر خواهد کرد.

مزایای لمینت دندان

 • لمینت دندان با توجه به کیفیت خوبی که دارند در برابر رنگ ها و لکه ها مقاوم است.
 • یکی دیگر از ویژگی های اصلی لمینت دندان کیفیت شفافیت آن ها است که باعث می شود که اطرافیان متوجه وجود لمینت در دندان های شما نشوند.
 • طول و ماندگاری لمینت دندان بسیار بالا است و نیازی به تعویض و جایگزینی هر ساله آن ها نمی باشد.
 • انجام لمینت دندان علاوه بر این که باعث ایجاد لبخندی زیبا برای افراد می شود، به سلامتی دهان و دندان شما نیز کمک می کند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لمینت دندان اقساطی

 • نوع لمینت:

از اصلی ترین عوامل موثر در افزایش و یا کاهش قیمت لمینت دندان، نوع لیمنت است. لمینت دندن ها از انواع مختلفی برخوردار است که هر کدام از انواع لمینت ها قیمت متفاوتی را دارند. لیمنت ها می تواند در میزان رنگ پذیری، نوع تراکم، مقاومت و … متفاوت باشد.

لمینت دندان اقساطی

لمینت دندان اقساطی

 • میزان کیفیت ابزار و وسایل مورد استفاده:

لمینت دندان اقساط در مراکز معتبر درمانی با استفاده از ابزار و وسایل پزشکی صورت می پذیرد که میزان کیفیت این وسایل در میزان هزینه درمانی شما موثر باشد.

 • هزینه دستمزد دندانپزشک:

هزینه دستمزد دندانپزشک در مناطق مختلف شهر و کشور متفاوت است. بهتر است برای انجام یک لیمنت ارزن به دنبال یک دندانپزشک با هزینه های معقول باشید تا سلامت دهان و دندان شما نیز به خطر نیفتد.

 • تعداد لایه های لمینت دندان:

تعداد لایه های لمینت های دندان اقساط بر میزان هزینه لمینت دندان های افراد اثرگذار است. و در دندان های بیمار، تعداد لایه های لمینت و میزان مواد اولیه در ایجاد نتیجه عالی موثر واقع خواهد شد.

 • تعداد دندان هایی تحت مراقبت:

در لمینت دندان هرچه تعداد دندان هایی که ونیر لمینت بر روی آن ها نصب می گردد بیشتر شود طبیعتا میزان مواد مورد استفاده نیز بیشتر خواهد شد و هزینه ی لمینت دندان زیاد می شود.

 • دانش و تجربه کاری دندانپزشک:

دانش و تجربه کاری دندانپزشک عامل اساسی در تعیین قیمت لمینت دندان خواهد بود. در واقع یک دندانپزشک باید از تجربه و مهارت کافی در انتخاب نوع مواد اولیه، مهارت کافی در انتخاب مواد، انتخاب سایه و مطابقت رنگ های اصلی دندان ها با رنگ لمینت برخوردار باشد.

دانش و تخصص دندانپزشک در نصب ونیر لمینت ها، مهم می باشد. بسیاری از دندانپزشکان که تجربه کافی در زمینه لمینت دندان را ندارند، نخواهند توانست نتیجه عالی را برای بیمار رقم بزنند. به همین جهت است که بیمار باید پیش از مراجعه به دندانپزشک با دقت، نمونه کارهای دکتر را مشاهده کند و از اطرافیان مشورت بگیرید تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند.

 • مکان انجام لمینت دندان:

از عوامل تاثیرگذار بر لمینت دندان های اقساطی افراد، مکان کلنیک ها می باشد. بعضی از مناطق شهر با توجه به داشتن هزینه های بالا مانند اجاره مطب از هزینه لمینت بالایی برخوردار است.

لمینت دندان اقساطی

لمینت دندان اقساطی

 • میزان سلامتی دندان های بیمار:

بعضی از افراد قبل از انجام لمینت، نیاز به رسیدگی و درمان بخشی از دندان هایشان دارند. به عنوان نمونه دندان ها به دلیل عدم نظم باید پیش از لیمنت ارتودنسی شوند و یا اگر دچار پوسیدگی شده باشد، باید درمان شود که این موارد به هزینه درمان اضافی کمک می کند.

هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان در پایتخت با توجه به مواد اولیه و مکانی که لیمنت در آن صورت می گیرد، از پانصد هزار تومان تا دو میلیون تومان متفاوت است.

نحوه پیدا کردن نصب لمینت اقساطی به چه شکل است؟

اگر در انتخاب و پیدا کردن آن با مشکل روبه رو شدید به شما توصیه می شود با مراجعه به اینترنت و وب سایت های معتبر متخصصین را در این حوزه پیدا کرده و با آن ها تماس بگیرید و از میزان و نحوه خدمات و هزینه های نصب لمینت و بازپرداخت آن اطلاع پیدا کنید.

باید توجه داشت باشید که برای کاهش هزینه های درمانی با مراجعه به متخصصان فاقد تجربه، خود را از داشتن دندان های زیبا محروم نکنید و از عوارض ناشی از این نوع از درمان ها جلوگیری کنید.