تعرفه قیمت لمینت برای دندان یکی از اصلی ترین نگرانی های افرادی است که به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه و ترمیم زیبایی دندان ها انجام می دهند. پس از درمان دندان های پوسیده، امروزه لمینت دندان یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی دندان است. وجود لبخند های زیبا، باعث افزایش اعتماد به نفس و حس منحصر به فرد بودن به افراد می دهد. زیبایی دندان در ایجاد یک لبخند زیبا بسیار موثر خواهد بود. در این میان قیمت لمینت دندان از موضوعات مورد توجه افرادی است که قصد انجام لمینت دندان دارند.

قیمت لمینت برای دندان

 

لمینت دندان

لمینت دندان با استفاده از مواد اولیه که به رنگ سفید است، ایرادات و اشکالات مختلفی دندان ها و فواصل بین دندان ها را اصلاح می کند. معمولا لمینت های دندان همرنگ با دندان های بیمار است. لمینت دندان از روکشی بسیار نازک از جنس سرامیک و یا پرسلن تشکیل شده است که توسط متخصص زیبایی به دندان های بیمار چسبانده می شود و ظاهری زیبا به دندان های وی می دهد.

برای نصب لمینت دندان، مقداری دندان ها تراشیده می شود، تا به آسانی و به شکل صحیح به دندان ها بچسبد. برای چسباندن لمینت بر روی دندان ها از چسب های ویژه استفاده می شود.

قیمت لمینت برای دندان

تعرفه و هزینه های لمینت سرامیکی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ که به هر یک از این عوامل خواهیم پرداخت.

تعداد دندان هایی که باید لمینت شوند

تعداد دندان هایی که باید لمینت بر روی آن ها انجام شود، بستگی به طرح لبخند بیمار دارد. بعضی از افراد فقط لازم است شش یا پنج دندان آن ها لمینت شود، زیرا در هنگام خندیدن فقط همین دندان ها ظاهر می گردد و در برخی از افراد زمانی که تعداد لمینت های دندان افزایش پیدا کند، دندانپزشک زیبایی تلاش می‌کند تا با استفاده از مواد مناسب هزینه ایجاد یک لبخند زیبا را تا حد بسیاری کاهش می دهد.

جنس و نوع لمینت باید مرغوب باشد تا دوام لمینت بالا رفته و منجر به زیبایی هر چه بیشتر دندان ها شود.

میزان پوسیدگی دندان ها برای لمینت

میزان پوسیدگی دندان هایی که نیاز به لمینت دارند، می تواند تاثیر بسزایی در افزایش تعرفه‌های دندان داشته باشد. اگر بعضی از دندان های بیمار پوسیده باشد، متخصص دندانپزشکی باید پیش از لمینت، به درمان کامل دندان های پوسیده بپردازد. نوع عیوب دندان ها مانند کج یا زاویه دار بودن آن ها و همچنین وجود فاصله بین دندان، دندانپزشک را مجبور می کند که از انواع خاص لمینت پرسلین استفاده نمایدکه احتمال دارد نسبت به سایر روش ‌های لمینت دندان تعرفه بیشتری خواهد داشت.

اگر برای نصب لمینت دندان نیاز به سفید کننده دندان باشد، هزینه های دیگری نیز بر لمینت‌ دندان افزوده می شود. تعرفه ایجاد لمینت های پرسلین و یا سرامیکی بسته به هزینه های لابراتوار است. در بعضی از لابراتوار ها از شیوه های بسیار جدید مانند استفاده از اسکنر ها و پرینت های سه بعدی استفاده می شود که طرح لمینت دندان را به طور بسیار دقیق انجام می دهد. ولی به جای آن تعرفه طراحی و ایجاد لمینت پرسلین باعث افزایش هزینه‌های لمینت دندان می شود.

نوع لمینت سرامیکی

جنس لمینت ها می تواند تاثیر بسزایی در افزایش و یا کاهش قیمت لمینت برای دندان بگذارد. با بالاتر رفتن کیفیت لمینت دندان، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

هزینه های لومینیزر

لومینیزر نوعی از لمینت دندان است که ضخامت بسیار کمی دارند و برای نصب نیاز به تراشیدن دندان ها ندارد، اما به دلیل ضخامت بسیار پایین آن، عموما برای لیمنت دندان از آن استفاده نمی‌شود؛ چرا که رنگ دندان های زیرین بر روی لمینت تاثیر می گذارد. میزان روشنایی لمینت لومینیرز از لمینت های سرامیکی بسیار کمتر است. همچنین هزینه لمینت لنز لومینیزر نیز نسبت به لمینت سرامیکی به دلیل عدم نیاز به تراشیدن دندان ها کمتر خواهد بود. اما اگر قصد زیبایی دندان های خود را دارید بهتر است از لمینت سرامیکی استفاده کنید که دارای درخشندگی و سفیدی بیشتری است.

تعرفه قیمت لمینت در سال جاری برای هر دندان

برای لمینت دندان نیز مانند سایر انواع خدمات دندانپزشکی نمی‌توان قیمت دقیقی را بیان کرد. در رابطه با هزینه لمینت دندان نیز این مورد صدق می کند. به همین جهت فقط تعرفه لمینت دندان به صورت حدودی به افرادی که هنوز برای لمینت دندان اقدام نکرده اند، بیان می می شود.

ایجاد لبخند زیبا برای لمینت های دندان

این روش می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که به زیبایی صورت اهمیت می‌دهند. این امر موجب افزایش اعتماد به نفس افراد می‌شود. امروزه نصب لمینت های سرامیکی با استفاده از فناوری های نوین پزشکی ضرورت دارد. همان طور که بیان شد این نوع از لمینت ها از ضخامت بسیار کمی برخوردار بوده و از جنس اصلی هستند که با شیوه های بسیار ساده بر روی دندان های بیمار نصب می شود.

متخصص دندانپزشکی می تواند با استفاده از لایه گذاری به ایجاد لبخند زیبا در فرد کمک کند تا دندان ها از حالت شکستگی، بدرنگی، فاصله دار بودن و کج بودن، به دندان هایی زیبا و جذاب تبدیل شوند. البته قیمت لمینت برای دندان یکی از عواملی است که بسیاری از افراد را از مراجعه به نزد دندانپزشک منصرف می کند. افرادی که قصد کاهش هزینه های لمینت دندان را دارند، می توانند لومینیزرها را برای روی دندان های خود نصب کنند. این نوع از لمینت ها هزینه زیادی برای افراد ندارد؛ به دلیل این که نیاز به تراشیدن دندان برای نصب لمینت ها نخواهد بود.

قیمت لمینت برای دندان