در این مقاله سعی داریم ابتدا به بررسی هزینه ترمیم و زیبایی دندان بپردازیم و سپس عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه های ترمیم و زیبایی دندان را جهت اطلاع بیشتر شما ذکر کنیم؛ البته برای فهم بهتر موضوع، ابتدا انواع روش های ترمیم و زیبایی دندان را به طور اختصار شرح می دهیم. اگر شما هم مثل ما کنجکاوید که از هزینه های لمینت مطلع شوید، این مقاله را بخوانید.

امروزه هزینه های جراحی زیبایی بسیار بالا و سرسام آور هستند و با این وجود افرادی بسیاری خواهان انجام آن هستند. البته این هزینه ها به این بستگی دارد که بیمار هدفش از انجام عمل جراحی زیبایی چیست و قصد دارد چه نوع عمل زیبایی را بر روی چهره ی خود انجام دهد. یکی از مهم ترین اعضای صورت که تاثیر زیادی بر روی زیبایی چهره دارد، ناحیه لب و دهان است. برای این کار با کمک گرفتن از دندانپزشکی زیبایی می توانید یک چهره جذاب، شاداب و زیبا داشته باشید. ما

 

روش های ترمیم و زیبایی دندان

از روش های ترمیم و زیبایی دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بلیچینگ

سفید کردن دندان ها با استفاده از ژل ها و مواد مخصوص، بلیچینگ نام دارد.

 1. ایمپلنت

به جایگزین کردن دندان های از دست رفته با استفاده از پیچ های تیتانیومی، ایمپلنت می گویند.

 

هزینه ترمیم و زیبایی دندان-2

 

 1. اینویز الاین (ارتودنسی نامرئی)

اصلاح و درمان ناهنجاری ها دهان و دندان با استفاده از وسایل ارتودنسی نامرئی، اینویز الاین یا ارتودنسی نامرئی نام دارد.

 1. کرادینگ

به اصلاح و درمان به هم ریختکی دندان ها بدون انجام ارتودنسی، کرادینگ می گویند.

 1. ونیر

پوسته ای بسیار نازک که از جنس مواد هم رنگ دندان ساخته می شود که برای پوشاندن سطوح دندان مورد استفاده قرار می گیرند، ونیز نام دارد.

 1. بریج

به پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته و همچنین جایگزین سازی آن ها با مواد و روش های خاص دندانپزشکی، بریج می گویند.

 1. جراحی و تغییر شکل لثه

در این روش متخصص دندانپزشک با استفاده از عمل جراحی به تغییر شکل لثه و درمان ناهنجاری های لثه، می پردازد.

 1. پیوند لثه

برداشتن قسمتی از نواحی سالم لثه و انتقال آن ها نقاط تخریب شده لثه با استفاده از عمل جراحی، پیوند لثه می گویند.

 1. اصلاح خطوط لثه با دندانپزشکی زیبایی

این روش به کمک لیزر درمانی، بدون درد و خونریزی و حتی بخیه، به اصلاح و منظم کردن خطوط لثه می پردازد.

 1. کاشت نگین دندانی

نصب نگین های دندانی با توجه به تناسب اندازه دندان ها، کاشت نگین دندانی نام دارد.

 1. دندان مصنوع

به ساختن دندان های طبی از جنس مواد پلاستیکی و یا سرامیکی دندانپزشکی، دندان مصنوعی می گویند. این دندان ها برای افرادی که دارای دندان و بافت های دندانی نیستند، استفاده می شود.

به طور کلی دو نوع دندان مصنوعی داریم که عبارتند از دندان مصنوعی کلی و دندان مصنوعب جزئی. دندان مصنوعی کلی زمانی کاربرد دارد که تمام دندان ها یا بافت های دندانی از بین رفته باشند و دندان مصنوعی جزئی هم زمانی کاربرد دارد که تعدادی از دندان ها یا بافت های دندانی از بین رفته باشند.

 1. مینا کاری

ساختن روکش مینای دندان به کمک مواد پلاستیکی و سرامیکی رنگ دندان و پوشش دادن سطوح مینای از دست رفته دندان ها، مینا کاری نام دارد.

 

هزینه ترمیم و زیبایی

هزینه هایی که برای زیبایی دهان و دندان خود انجام می دهیم، به عوامل مختلفی بستگی دارد، که عبارتند از:

۱. نوع عمل زیبایی

نوع عمل جراحی یکی از فاکتورهایی است که در تعیین هزینه های ترمیم و زیبایی دندان نقش مهمی ایفا می کند؛ چون که هر کدام از انواع روش های ترمیم و زیبایی دندان هزینه خاص خود را دارد.

۲. نحوه انجام عمل زیبایی

نحوه انجام عمل زیبایی نیز یکی از فاکتورهای است که نقش مهمی در تعیین هزینه های ترمیم و زیبایی دندان ایفا می کند. دندانپزشک متخصص ترمیم و زیبایی در زمان انجام عمل زیبایی از روش ها و مهارت های خاصی پیروی می کند که بر اساس نوع عمل زیبایی متغیر خواهد بود.

۳. مدت زمان درمان

مدت زمان درمان نیز یکی از فاکتورهای است که نقش مهمی در تعیین هزینه های ترمیم و زیبایی دندان ایفا می کند. در طی مدت درمان بیمار باید مراقبت های بهداشتی، درمانی انجام دهد و دارو و مواد درمانی خاصی مصرف کند که این ها بدون صرف هزینه ممکن نخواهد بود. پس هر چقدر بیمار به رعایت این نکات پایبند باشد، مدت زمان کمتری صرف درمان می شود و همچنین حجم داروی کمتری مصرف می شود و بالتبع آن هزینه کمتری برای این منظور صرف خواهد شد.

۴. موقعیت جغرافیایی کلینیک درمانی

موقعیت جغرافیایی کلینیک درمانی بیشترین تاثیر گذاری را بر روی هزینه رفت و آمد ما برای ترمیم و زیبایی دندان دارد. هزینه درمان در کلینیک های پایین شهر به نسبت کلینیک های بالای شهر کم تر است؛ پس سعی کنید کلینیک درمانی را انتخاب کنید که مسیر رفت و آمد آن نزدیک باشد و در عین حال  کیفیت کار آن نیز بالا باشد.

۵. میزان مهارت و تخصص دندانپزشک ترمیم و زیبایی

میزان تخصص و مهارت متخصص ترمیم و زیبایی یکی از فاکتورهای مهمی است که نقش مهمی در تعیین هزینه های ترمیم و زیبایی دندان دارد. هر چقدر دندانپزشک دارای تخصص و مهارت بالایی باشد، در عین حال هزینه دریافتی آن نیز افزایش می یابد. به عبارت دیگر هر چقدر تخصص و مهارت دندانپزشک بالا رود، به همان اندازه هزینه دریافتی آن نیز بالا می رود.

۶. رعایت نکات بهداشتی و درمانی توسط بیمار

رعایت نکات بهداشتی و درمانی توسط بیمار یکی از فاکتورهای مهمی است که نقش مهمی در تعیین هزینه های ترمیم و زیبایی دارد. رعایت این نکات به انجام سریع تر عمل ترمیم و زیبایی دندان ها کمک می کند که این کار باعث صرفه جویی در هزینه و وقت بیمار می شود.

هزینه های جانبی نیز یکی دیگر از فاکتورهای مهمی است که نقش مهمی در تعیین هزینه های ترمیم و زیبایی دندان دارد. از انواع هزینه های جانبی می توان به حق ویزیت، هزینه رفت و آمد، هزینه های آماده سازی قبل از عمل و عکسبرداری و… اشاره کرد.