اگر شما هم به دنبال دانستن نکات ترمیم دندان با کامپوزیت هستید، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

آیا ترمیم فقط به دندانهای جلوی قابل مشاهده (دندانهای برش) محدود می شود یا شامل دندان های آسیاب هم می شود؟

  •   ترمیم دندان شامل کل دهان می شود و مربوط به ترمیم شکل و عملکرد دندان است. همچنین شامل ترمیم دندانهای از دست رفته در دهان و همچنین اطمینان از بسته شدن صحیح فک ها است، یا به عبارت کوتاه ترمیم ترمیم دندان از نظر شکل و عملکرد است. یا به دلایلی جایگزینی ایده آل برای دندان های آسیب دیده است. دیگر

هر مداخله دندانپزشک ترمیم دندان محسوب می شود، اما تخصص ترمیم دندان در پیچیده ترین موارد و موارد پیچیده وجود دارد که نیاز به بازسازی یک دندان یا به طور کلی دندان دارد.

ونیر کامپوزیت

منظور از متخصص ترمیم دندان چه کسی است و در چه مواردی؟ 

  •  موضوع ترمیم دندان بسیار گسترده است و سعی می کنم آن را به روشی ساده تعریف یا محدود کنیم. این یک موضوع تخصصی است که مربوط به بازسازی فرم و عملکرد دندان در بالاترین سطح است ، از درمان های ساده از طریق سفید کردن دندان، پرداخت و نصب پروتز دندان ، تا موارد بسیار پیچیده کمبود و تجزیه دندان.

تخصص ترمیم دندان نیاز به تخصصی در حدود چهار سال دارد که پس از شش سال از فراگیری موضوع دندانپزشکی حاصل می شود. مرمت کننده دندانپزشکی علاقمند به تشخیص همه موارد ساده و پیچیده است و قبل از تدوین برنامه یا برنامه درمانی شامل تمام قسمتهای دهان، همه موارد را از همه جهات برای شخص تحت درمان تجزیه و تحلیل و بررسی می کند .

اگر بخواهیم به حرفه متخصص ترمیم دندان نزدیک شویم، این کار را شبیه حرفه مهندس و معمار یک ساختمان خاص می دانیم. به این معنا که او به شکل نهایی و نتیجه نهایی اهمیت می دهد و عملکرد و فرم دندان را با بالاترین کیفیت بازیابی می کند.

 

آیا ترمیم دندان بین مناطق دندانپزشکی زیبایی یا ترمیم دندان طبقه بندی می شود؟

وظیفه یک متخصص ترمیم دندان برای همه افراد جامع است، زیرا او در صدد تشخیص این بیماری با تمام مشکلات و تمام جنبه های آن است و بهترین برنامه را برای یک راه حل جامع و یکپارچه ارائه می دهد. دانستن اینکه گاهی اوقات متخصص ترمیم دهان و دندان بیش از یک برنامه درمانی برای ترمیم دهان ارائه می دهد و در پایان او مناسب ترین و بالاترین کیفیت را انتخاب می کند و به یک متخصص ترمیم دندان نیاز دارد.

برای کار با دقت بسیار بالا، با استفاده از آخرین فن آوری موجود بهترین نتیجه را بگیرید. البته متخصص ترمیم از همان ابتدا مراحل درمانی را تا رسیدن به نتیجه مطلوب مطابق با طرحی که تنظیم کرده است، با استفاده از موادی که خودش هم مشخص می کند، همراهی می کند. اما علاوه بر اینکه به هر یک از متخصصان برای انجام نقش یا وظایف تعیین شده، دستور می دهد قسمت زیادی از درمان را انجام دهد.

بیشتر بخوانید … لمینت دندان

پر کردن دندان وظیفه کیست؟

همانطور که در گذشته به شما اشاره کردم ، هر فرآیند “پانسمان” دندان یا قرار دادن یک پرکننده در داخل دندان بخشی از زمینه ترمیم دندان است. بیشتر پزشکان ترمیم دندان را در موارد بدون عارضه انجام می دهند، اگرچه در ترمیم دندان تخصص ندارند. دندانپزشک موظف به استفاده از تخصص متخصص ترمیم در همه موارد نیست. اما موارد پیچیده ای وجود دارد که نیاز به فرستادن بیمار به متخصص ترمیم دندان دارد و موارد بسیاری وجود دارد که در طبقه بندی پیچیده قرار می گیرند و این موارد نیاز به یک متخصص دارد که می داند چگونه با آنها برخورد کند.

یک متخصص ترمیم دندان در درمان شرکت کند تا راحت ترین و مناسب ترین راه حل را ارائه دهد. برای متخصص ترمیم دندان نیازی به ارائه راه حل ایده آل و گران تر نیست. بلکه او می تواند متناسب با توانایی ها و نیازهای شخصی که در حال معالجه است چندین راه حل برای این مشکل پیشنهاد کند. دندانپزشک همچنین می تواند از راه حل های ارائه شده توسط یک متخصص ترمیم دندان بهره مند شود و افق های جدید و متنوعی برای حل مشکل دارد. بنابراین ، دکتر ابساوی ، مشاوره با متخصص ترمیم دهان و دندان در موارد پیچیده برای دندانپزشک امری مهم و عملی است.

بیشتر بخوانید … ایمپلنت دندان

متخصص ترمیم دندان باید در موضوعاتی که موازی با تخصص خود هستند و مسئولیت ارتودنسی، جراحی و سایر تخصص های مختلف را دارند، دارای تجربه و صلاحیت باشد. بنابراین از نحوه برخورد با لثه و عفونت های آنها و بسیاری از جنبه های دیگر همراه با روند ترمیم دهان و دندان آگاه است، وی برنامه کار را تنظیم می کند و نظارت می کند در مراحل آن.

چه زمانی یک  متخصص ترمیم دندان کار ترمیم دندان را بر عهده می گیرد ؟ آیا بعد از تصادف منجر به شکستگی دندان می شود یا مربوط به یک نسل خاص است که در آن دندان ها فرسوده شده اند؟

  •  ترمیم دندان لزوماً با تصادفات و شکستن دندانها در اثر گاز گرفتن یک شی خاص یا در اثر یک حادثه روبرو نیست. به هیچ وجه، مطمئناً این موارد را شامل می شود، اما فقط به آنها محدود نمی شود. یک متخصص ترمیم دندان با مشکلات عملکردی دندان ها، مشکلات جویدن، مشکلات در ساختن فک ها و مشکلات بستن فک ها به یکدیگر سروکار دارد. این یک رشته گسترده است که دارای قوانین و سیستم خاصی است که ما در مورد آن صحبت نمی کنیم و زمینه ترمیم دندان با جنبه زیبایی دندان ها، فرسایش دندان است. در تمام درجات آن، خواه فرسودگی طبیعی مربوط به زمان باشد، یا فرسایش در نتیجه شرایط آسیب شناختی که در آن نیروی عظیمی روی دندان ها فعال می شود. – گاهی اوقات در هنگام خواب – که منجر به تخریب و خرد شدن غیر عادی آنها می شود. در مورد درمان این موارد ، این از درمان پیشگیرانه در موارد ساده است و فراتر از آن تا پانسمان دندان در موارد پیچیده تر است.