جهت آشنایی با لمینت دندان ارزان ، با ما همراه باشید.

با توجه به افزایش تعرفه های و خدمات دندانپزشکی عده ای از افراد توانایی انجام لمینت دندان با هزینه زیاد را ندارند و از طرفی نمی توانند نسبت به سلامت دندان و دهان خود بی تفاوت باشند. از این رو به دنبال روشی برای کاهش هزینه های لمینت دندان های خود می باشد تا بتوانند درمانی کم هزینه و به صرفه انجام دهند. همه ی ما آرزوی داشتن یک لبخند زیبا را داریم. ولی بعضی ها از افراد به دلیل داشتن دندان‌های نامنظم یا بد رنگ در حسرت این آرزو هستند. این وظیفه متخصص زیبایی است که با هزینه مناسب، لبخند و زیبایی را به صورت افراد باز می‌گرداند.

لمینت دندان ارزان

لمینت دندان ارزان

لمینت دندان ارزان چیست؟

لمینت دندان ارزان از لایه سرامیک بسیار نازک تشکیل می شود که با بین دندان و یک لایه چسبناک، بر روی دندان نصب می شود. برخلاف تصور بیشتر افراد، برای نصب لمینت ارزان بر روی دندان هیچ نیازی به تراشیدن دندان نمی باشد و آسیبی به دندان ها وارد نمی شود. بلکه به جهت آماده کردن دندان و چسباندن لمینت بر روی آن، تغییرات کوچکی بر روی آن ها ایجاد می شود که هیچ گونه آسیبی به ساختار و شکل اصلی دندان وارد نمی کند.

علاوه بر ویژگی های ظاهری، نصب مناسب لمینت دندان ارزان و کارکرد آن نیز از اهمیت فروانی برخوردار است. یک لمینت ارزان باید درست و محکم به دندان های بیمار چسبیده شود تا خوب عمل نماید. این مواد پس از نصب با استفاده از اشعه های قوی و ویژه، لمینت ها را خشک و بر روی دندان، محکم می شوند.

انواع لمینت :

  • لمینت سرامیکی
  • لمینت کامپوزیتی 

لمینت دندان سرامیکی

لمینت دندان های سرامیکی که به آن پرسلن ونیر گفته می شود، از یک پوسته ی نازک سرامیکی که دو برابر ضخامت یک ورق کاغذ می باشد و به کمک چسب های ویژه و در عین حال همیشگی، بر روی دندان ها چسبانده می شود.

مدت زمان انجام لمینت ها :

ونیر کامپوزیت در یک جلسه درمانی انجام می گردد اما لمینت سرامیکی در دو جلسه قابل انجام است. افرادی که به دنبال لمینت ارزان هستند باید توجه داشته باشد که روند درمان در لمینت سرامیکی بیشتر از لمینت کامپوزیت است و طبیعات لمینت سرامیکی پرهزینه تر خواهد بود.

برای انجام یک لمینت ارزان لازم به لمینت تمامی دندان ها نمی باشد بلکه فقط می توان با هشت الی ده دندان یک لبخند زیبا را ایجاد کرد. با این روش هزینه لمینت دندان به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند و شما می توانید از یک لمینت ارزان بهره ببرید.  

         

لمینت دندان ارزان

لمینت دندان ارزان

       

رنگ لمینت :

در طراحی لبخند به روش های کامپوزیتی و سرامیکی نکته قابل توجه تعیین کردن رنگ لمینت ها می باشد که میزان و مقدار سفیدی آن ها توسط شخص بیمار و با مشاوره پزشک متخصص با درنظر گرفتن به سن ، جنسیت، رنگ چهره و … انجام می گردد. که رنگ لمینت دندان می تواند سفیدتر از رنگ دندان های طبیعی افراد است.

نازکی لمینت به چه مقدار است؟

نازکی لمینت به اندازه یک ورق کاغذ نازک می باشد. که از دندان ها حفاظت می کند و باعث زیبایی دندان و صورت می شود.

میزان تراش دندان در لمینت ارزان

میزان تراش دندان در نسل های جدید لمینت های سرامیکی برعکس لمینت های قدیمی با در نظرگرفتن دندان ها، نیاز به تراش کوچک برای چسبیدن بهتر لمینت سرامیکی است. که در بعضی از موارد بدون نیاز انجام می پذیرد. دندانپزشکان می تواند شکل و فرم لبخند شما را پیش از عمل برای شما به استفاده از نرم افزار ها نمایش دهند.

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان تحت تاثیر عوامل مختلفی کم و زیاد می گردد. باید توجه داشت که برای پیداکردن لیمنت ارزان قیمت فریب تبلیغات مختلف را نخورید و سلامتی دندان و دهان خود را به خطر نیندازید.  هزینه ی لمینت سرامیکی دندان درپایتخت متفاوت است اما قیمت معمول لمینت سرامیکی برای هر دندان در سال نود و هشت از یک میلیون و پانصد هزار تومان تا دو میلیون و دویست تومان شروع می شود.

لمینت دندان ارزان

لمینت دندان ارزان

معایب استفاده از لمینت دندان ارزان

هزینه لمینت دندان

ابتدایی ترین عیبی که در مورد لمینت دندان باید به آن اشاره کرد هزینه بسیار بالایی آن است. در نظر داشته باشید که لمینت دندان ضربه بخورد و یا بشکند باید تعویض گردد. که موجب هزینه دو برابر برای فرد می شود.

نیاز به مراقبت

بعد از انجام لمینت دندان باید برای حفظ آن تلاش کنید و از خوردن نوشیدنی و مواد غذایی سرد و گرم با هم خودداری کنید.

افزایش احتمال پوسیدگی دندان ها

در صورتی که متخصص لمینت را به درستی انجام نداده باشد، میزان پوسیدگی دندان ها افزایش پیدا می کند. و امکان التهاب لثه و استخوان افزایش پیدا خواهد کرد. که موجب از بین رفتن لثه و استخوان شود و دندان های دائمی به سرعت بریزند.

مزایای استفاده از لمینت دندان ارزان

رنگ لمینت دندان

یکی از مزایای اصلی لمینت دندان، ثبات رنگ لمینت دندان ها و وجود سطح براق است. لمینت برای افرادی که سیگار مصرف می کنند و معمولا رنگ دندان های آن زرد است، پرکاربرد است.

کاربرد درمانی

در بعضی مواقع لمینت دندان ها برای درمان پوسیدگی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نصب آسان بر روی دندان

لمینت دندان عموما به تغییر شکل در دندان ها نیاز ندارد و پس از نصب، با دندان های واقعی شما تفاوت ندارد و دیگران از وجود آن ها آگاه نمی گردند. در هنگام نصب لمینت دندان، آسیبی به بین دندان ها وارد نمی شود.

هزینه لمینت دندان

مهم ترین و اساسی دغدغه و نگرانی افراد، هزینه لمینت دندان است

قیمت لمینت دندان کامپوزیتی و یا معمولی  برای روش مستقیم یا لمینت دندان از جنس کامپوزیتی از چهارصد هزار تومان تا نهصد هزار تومان برای هر کدام از دندان می باشد. به افرای که به دنبال لمینت ارزان هستند توصیه می شود که از لمینت کامپوزیتی برای دندان های خود به جهت قیمت مناسب استفاده کنند. همان طور که بیان شد قیمت لمینت سرامیکی دندان تا سقف دو میلیون تومان برای دندان های شما امکان پذیر است.

لازم به ذکر است که مبالغ ذکر شده در متن برای لمینت دندان، فقط برای کمک به تخمین هزینه لمینت دندان های شما می باشد تا بتوانید بهترین و در عین حال کم هزینه ترین لمینت را انتخاب نمایید.