هیچ چیزی مانند داشتن یک لبخند جذاب نمی‌تواند باعث شادی و نشاط و تأثیر آن در زیبایی چهره شما شود. به همین جهت همه افراد به دنبال سفید کردن دندان‌های خود هستند. بلیچینگ دندان در کنار شماست تا بتواند به از بین بردن زردی‌های دندان شما کمک کند. اما باید بدانید که بلیچینگ دندان با بیمه انجام نمیشود.

بسیاری از افراد در معرض تغییر رنگ دندان‌ها هستند که میزان آن با یکدیگر متفاوت است. حتی بعضی از افراد که در طول شبانه روز مرتب مسواک می‌زنند و از نخ دندان استفاده می‌کنند، احتمال دارد به پزشک متخصص جهت بلیچینگ دندان مراجعه کنند؛ زیرا ممکن است بر اثر استفاده از مواد غذایی خاص، عوامل محیطی و گذشت زمان دچار جرم زدگی و زردی دندان شوند. خوشبختانه سفید کردن دندان‌ها به شیوه حرفه‌ای، روشی فوق العاده برای پاک کردن و یا نابودی لک‌ها است و به ایجاد لبخند زیبا و سفید کمک می‌کند. بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان‌ها یکی از این روش‌هاست.

 

بلیچینگ دندان

در روش بلیچینگ دندان، محصولی حاوی سفید کننده برای تمیز کردن دندان‌ها استفاده می‌شود. این ماده همانند وایتکس است و زردی دندان‌ها را از بین می‌برد. دندان‌ها را جرم گیری می‌کند؛ که نوعی روش شیمیایی به حساب می‌آید. مولکول‌های این ماده به بین دندان‌ها نفوذ کرده و باعث سفید شدن ریشه این دندان‌ها می‌شود و لکه‌ها را از بین می‌برد. امروزه گزینه‌های بسیاری برای سفید کردن دندان وجود دارد، گرچه محصولات زیادی برای این کار در دسترس است، اما درمان حرفه‌ای و کمک گرفتن دندانپزشک مناسب‌تر بوده و نتایج به دست آمده قابل اعتمادتر است.

دندانپزشک با توجه به سلامت و میزان پوسیدگی دندان، شیوه درمانی شما را انتخاب می‌کند. با این وجود بیشتر افرادی که از نتایج درمان سفید کننده خود راضی هستند، عوارض جانبی نادر و خفیف دارند و شیوه درمان خطری را برای بیماران تهدید نمی‌کند، با این وجود شما می‌توانید با اعتماد به نفس بالا از داشتن دندان‌های سفید و زیبا لذت ببرید.

 

مزایای بلیچینگ دندان

  • بدون درد و عوارض جانبی
  • بدون آسیب زدن به دندان
  • درمان مقرون به صرفه

 

فواید و عوارض بلیچینگ دندان

استفاده از محلول سفید کننده، وظیفه سفیدکنندگی دندان را بر عهده دارد. درمان در کمتر از یک ساعت به طور کل انجام می‌شود و نتایج به دست آمده بسیار قابل قبول است. یکی از بزرگترین مزایای استفاده از شیوه بلیچینگ دندان مؤثر بودن و دوام آن است و نتایج استفاده از شیوه بلیچینگ‌دندان بسیار چشمگیرتر از نتایج دیگر روش‌های سفید کنندگی دندان است. دلیل این امر این است که استفاده از این شیوه شیمیایی بسیار قوی‌تر از محصولات مشابه آن است، اما نظارت دندانپزشکی نیز ضروری است تا دندان‌های بسیار زرد و جرم گرفته را با شیوه بلیچینگ دندان به شکل حرفه‌ای سفید کنند و درمان دندان زیبا را به شما هدیه دهد.

به طور کل تنها خطر این است؛ که عمده افراد بلیچینگ دندان را تهدید کند. حساسیت به بعضی از افراد نسبت به این نوع از مواد است؛ که معمولا در ساعت‌های اولیه پس از درمان مشخص می‌شود. دندانپزشک شما با بررسی دندان‌هایتان از میزان این حساسیت اطلاع پیدا خواهد کرد. اگر میزان حساسیت جزئی باشد متخصص توصیه می‌کند که دندان‌های خود را با آب گرم بشویید تا از درد جلوگیری به عمل آید و حساسیت دندان کم شود.

بیشتر بخوانید … ونیر دندان

آیا بلیچینگ دندان ضرر دارد؟

بلیچینگ دندان هیچگونه ضرری ندارد و به هیچ عنوان به بافت دندان‌ها آسیب وارد نمی‌کند. مکانیسم بلیچینگ دندان به این شیوه است که ماده بلیچینگ دارای اکسیژن است و با فعال شدن ماده بلیچینگ، اکسیژن وارد مواد رنگی شده را از بافت دندان‌ها جدا می‌کند. لازم به ذکر است که ماده بلیچینگ هیچ گونه آسیبی به بافت دندان‌ها وارد نمی‌کند و باعث پوسیدگی دندان‌ها نمی‌شود و تنها عارضه آن همانطور که بیان شد. حساس شدن دندان‌ها در بعضی از موارد است. حساس شدن دندان‌ها در برخی افراد متفاوت است و راه‌های به دست آمده آن با استفاده از مواد ضد حساسیت دندان است که در صورت حساس بودن دندان دندانپزشک به شما تجویز می‌شود.

 

بلیچینگ دندان با بیمه-2

 

شیوه استفاده از بلیچ دندان در منزل

پیش از هر بار استفاده از این شیوه، مسواک زدن و کشیدن نخ دندان ضروری است. سپس ماده بلیچینگ داخلی‌تری گذاشته می‌شود و میزان آن یک قطره از بلیچ در فضای هر دندان است. عموماً توصیه می‌شود تا تری به هنگام خواب شب در دهان بیمار قرار بگیرد و صبح از دهان خارج شود.

تری‌ها حداقل به مدت دو ساعت باید در دهان قرار گرفته شود. در حالی که هنگام قرارگیری در دهان اگر میزانی از ماده خارج شود، حتما با دستمال پاک کنید. پس از درآوردن تری مسواک توصیه می‌شود؛ که حتما مسواک زده شود تا بقایای معده در دهان باقی نماند. در هر بار استفاده فقط تری یک فک گذاشته می‌شود. استفاده از تری به صورت متناوب است؛ یعنی هر شب‌تری یک فک در دهان قرار گیرد و صبح فردا خارج شود. به این ترتیب شما صبح فردا متوجه سفید شدن بارز دندان‌ها خواهد شد. متخصصین پس از آن مواد مختلف را برای افزایش میزان ماندگاری سفیدی دندان استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید … بلیچینگ دندانپزشکی

کیفیت پروژه درمانی

یک جلسه لیزر می‌تواند حدود یک ساعت زمان ببرد و نتایج به دست آمده فوق‌العاده باشد. حدودا احتمال دارد چهارده درصد دندان‌های شما نسبت به گذشته سفیدتر شود. به یاد داشته باشید که هرگز به جهت کاهش زمان درمان دندان، به کیفیت کار لطمه وارد نکنید. شما باید قبل از شروع به سفید کردن دندان‌ها انتظارات خود را با متخصص در میان بگذارید و بهترین شیوه را باتوجه به نظر دکتر انتخاب کنید. درمان در مطب قطعا از درمان‌های خانگی مؤثرتر خواهد بود. همچنین هیچ گونه گرمایی در آن اعمال نمی‌شود. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر میزان لذت مواد را کاهش دهیم در سرعت درمان تأثیرگذار است.

 

طول عمر بلیچینگ

همه افراد علاقه دارند که دندان‌هایشان تا پایان عمر سفید باقی بماند. بهترین شیوه درمان دندان‌ها از هجده ماه تا یک سال است. گرچه عوامل سبک زندگی در این موضوع دخیل است. افرادی که سیگار مصرف می‌کشند، قهوه و کاکائو می‌خورند، به احتمال زیاد دندان‌های سفید خود را در مدت زمان کوتاه از دست خواهد داد. اگر مراقبت خوبی از دندان‌ها داشته باشند احتمال دارد درخشندگی و سفیدی دندان‌ها بیش از دو سال دوام داشته باشد و با یک جلسه درمان بلیچینگ تمام لکه‌ها و تیرگی‌های دندان خداحافظی کنید. اگر احساس کردید که رنگ دندان‌های شما پس از گذشت مدتی به حالت ابتدایی برگشته است، توصیه می‌شود یک جلسه درمانی مجدد به نزد متخصص مراجعه کنید.

بیمه بلیچینگ دندان

افرادی که بلیچینگ دندان انجام می‌دهند با توجه به جنبه زیبایی این نوع از درمان‌ها تحت پوشش درمانی قرار نمی‌گیرند. البته شما می‌توانید با عضویت در کلینیک‌های مختلف از کارت‌های تخفیف آن‌ها استفاده کنید، تا این نوع از هزینه‌ها برای شما مرقون به صرفه‌تر باشد.

مطالعه بیشتر … متخصص ارتودنسی